Dnia 23.03.2023 roku w Braniewie rozegrane zostały Rejonowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiły LO Braniewo, ZSB Braniewo, III LO Elbląg oraz II LO Elbląg.

W pierwszym meczu nasi siatkarze grali z wicemistrzami powiatu braniewskiego, ZSB Braniewo. Do spotkania przystąpiliśmy w składzie: Michał Muraszko (rozgrywający), Jakub Król, Marcel Kańduła (przyjmujący), Stanisław Wiśniewski, Jakub Dryl (środkowi), Wiktor Banach (atakujący) oraz Stefan Piotrowski w roli libero.

Od początku narzuciliśmy swój styl gry a nasze akcje przebiegały w sposób płynny i skuteczny. Precyzyjne przyjęcia serwisu pozwalały naszemu rozgrywającemu, Michałowi Muraszko, kierować piłki do efektownie zbijających Jakuba Króla i Wiktora Banacha. Trudnymi do odbioru dla rywali były zagrywki Marcela Kańduły i Jakuba Dryla a akcje na środku siatki skutecznie kończył Stanisław Wiśniewski. Podczas meczu na boisku pomagali również zmiennicy: Filip Silwanowicz w pozycji przyjmującego oraz Janek Pietrusiński w roli rozgrywającego. Zwyciężyliśmy 2:0

W drugim meczu turnieju III LO z Elbląga pokonało gospodarzy – LO Braniewo 2:0 i wiadomym było, że pomiędzy elbląskimi licealistami rozegra się mecz o tryumf w zawodach. Należy zauważyć pewien rodzaj symbiozy między zawodnikami obu szkół, gdyż zarówno w zawodach w Elblągu jak i w braniewskiej rywalizacji sportowcy dopingują się wzajemnie tworząc koloryt i atmosferę siatkarskich meczów z ich udziałem.

Do meczu finałowego przystąpiliśmy w tym samym zestawieniu początkowym i od początku nadaliśmy ton rywalizacji. Coś bardzo trudnego dla przeciwników ma w sobie serwis Michała Muraszko, bo to przy jego zagrywce zwykle budujemy punktową przewagę. Gdy dołożyć do tego precyzyjne rozegrania piłki, zaskakujące kiwnięcia, po których rywale bezradnie rozkładają ręce, nie ma się co dziwić, że Michał Muraszko wybrany został najlepszym zawodnikiem naszej drużyny! Bardzo efektowne i co najważniejsze skuteczne były serwisy Jakuba Króla, który siał spustoszenie w szeregach przeciwników. Ponownie udaną zmianę na rozegraniu dał Janek Pietrusiński, na przyjęciu Filip Silwanowicz a w roli środkowego sprawdził się Bartosz Nazarewicz. O piłki w obronie walczył Stefan Piotrowski i w roli środkowego bloku zadebiutował Oskar Sażalski. Po zwycięstwie 2:0 zostaliśmy mistrzami rejonu III i wraz z drużyną III LO awansowaliśmy do rozgrywek na szczeblu regionalnym.

Reprezentację II LO tworzyli: Michał Muraszko 4f, Jakub Król 4b, Wiktor Banach, Marcel Kańduła, Stanisław Wiśniewski, Filip Silwanowicz 4e, Janek Pietrusiński 3d, Bartosz Nazarewicz 3e, Stefan Piotrowski 1b, Oskar Sażalski 1c, Jakub Dryl i Mateusz Bortnowski 1e. Trenerem zespołu jest Adam Matwiejczuk


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki