Szczęśliwie nadeszły wakacje!!!!

Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Promocję do kolejnej klasy otrzymało 512 uczniów naszej szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem wypracowało aż 375 licealistów. Serdecznie wszystkim gratulujemy wyników.

Życzymy spokojnych, pięknych i bezpiecznych wakacji. Wróćcie do szkoły cali i zdrowi!

Czytaj więcej...

W dniach 21 - 23 czerwca przeprowadzone zostały klasyfikacyjne rozgrywki szachowe do międzyszkolnego Turnieju Szachowego, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym.
Zawodnicy zmierzyli się w dwóch grupach.
W grupie B dwa pierwsze miejsca zajęli nasi uczniowie:
Jan Mytych uzyskując IV kategorię oraz Paweł Pytelewski.

W grupie A - bardziej zaawansowanej - wzięło udział 18 szachistów (w tym 3 naszych)
Radosław Tonga - nasz absolwent, który uzyskał III kategorię, Marcel Kańduła klasa 3e.
W turnieju brał również udział Bartosz Głowacki, uzyskując 4 punkty.

Oprac. Jakub Olesik 3e

Czytaj więcej...

W poniedziałek 20 czerwca w naszym liceum z okazji  Szkolnych Dni Sportu  odbył się kolejny Turniej Szachowy. W rozgrywkach udział wzięło  16 zawodników, którzy zmierzyli się na w  7 rundach.
Na podium stanęli:
Tonga Radosław - nasz absolwent
Marcel Kańduła - klasa 3e
Konrad Żyhałko - klasa 2e
Najlepszą zawodniczką okazała się Kaja Thiel.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oprac. Jakub Olesik 3e

Czytaj więcej...

W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia wzięła udział Weronika Mazur (uczennica kl. 2c).

Jest mi miło poinformować, iż Weronika zajęła 7. miejsce w Polsce!

Gratulacje!

oprac. Lidia Nawrocka

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 2b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym biwaku na Suwalszczyźnie.

Pobyt na wschodzie Polski rozpoczął się od rejsu z Augustowa do Studzienicznej. Sama podróż statkiem była wspaniałym przeżyciem. Podczas rejsu miało miejsce przejście przez śluzę łącząca jeziora Białe Augustowskie i Studzieniczne. Po pobycie w Studzienicznej i odwiedzeniu niepowtarzalnej kaplicy na półwyspie udaliśmy się do ośrodka w Posejnelach. Był tam czas na integrację i wspólne ognisko. A także na obejrzenie pamiętnego meczu Polska-Belgia.

Czytaj więcej...

We wtorek 7 czerwca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w warsztatach biologicznych, które zostały zorganizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, w ramach pikniku naukowego pod nazwą „Dzień Biologii i Biotechnologii”. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w następujących zajęciach praktycznych:

 "ABC biotechnologii roślin" dr Dariusz Michalczyk

Miejsce: Centrum Biologii, ul. Oczapowskiego 1 A

Czytaj więcej...

Warsztaty z Memlingiem, rejsy po Bałtyku i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc - tak spędziła czas klasa II e podczas wycieczki do Karlskrony.

Jej pierwszym etapem była wizyta w Gdańsku. Oprócz zwiedzania Starego Miasta młodzież uczestniczyła również w warsztatach poświęconych obrazowi Sąd Ostateczny Hansa Memlinga. Pobyt w Trójmieście pozwolił także na relaks i odpoczynek podczas spacerów na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

Czytaj więcej...

Kociewie – to region położony na zachodnim brzegu Wisły w dorzeczu Wdy i Wierzycy, obejmujący część Borów Tucholskich. Teren ten charakteryzuje się ogromnym bogactwem przyrodniczym, które mogliśmy podziwiać podczas zajęć terenowych. Podglądaliśmy owady i “straszne” pajęczaki, poznaliśmy rośliny kwiatowe i porosty, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Nazwy tych ostatnich poznawaliśmy dzięki wykorzystaniu aplikacji BirdNET.

Po drodze do Ocypla zwiedziliśmy arboretum leśne i ogród dendrologiczny w Wirtach, a w drodze powrotnej łapaliśmy “kosmiczną” energię w rezerwacie Kamienne Kręgi w Odrach.

Czytaj więcej...

Dnia 31 maja 2022 roku w godzinach od 12 do 15 w naszej szkole odbyły się drzwi otwarte. Ósmoklasiści z elbląskich szkół wraz z rodzicami mieli okazję odwiedzić nasze liceum, poznać interesujące ich profile klas, nauczycieli oraz naszą ofertę edukacyjną.

Atrakcje przygotowane były w interesujący sposób, co zachęcało do obejrzenia wszystkich gabinetów i sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie.

Goście zostali podzieleni na grupy i razem z przewodnikami zwiedzali naszą szkołę.

Czytaj więcej...

W ostatni dzień maja II LO na oścież otworzyło swoje drzwi, by gościć ósmoklasistów z Elbląga i okolic. Naszą szkołę odwiedzili m.in. uczniowie z Młynar, Łęcza, Braniewa, Gronowa Elbląskiego i Pasłęka.

Chcieliśmy, by nasi goście poznali szkołę od środka, poczuli jej atmosferę i niepowtarzalny klimat. Przygotowaliśmy ponad 30 różnych atrakcji. Próbowaliśmy dotrzeć „przez żołądek do serca”, organizując smakowitą kawiarenkę oraz proponując degustację hiszpańskich, włoskich i francuskich słodyczy.

Czytaj więcej...


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki