Dziś, 19 lutego br. po raz pierwszy obchodzimy nowe święto państwowe - Dzień Nauki Polskiej. Jako datę corocznych obchodów wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzisiejsze święto stanowić ma inspirację do pójścia w ślady wybitnych polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.

Czytaj więcej...

W dniach 08.02.-09.02.2020 na torze lodowym w Zakopanem rozegrane zostały MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W ŁYŻWIARSTWIE SZYBKIM. W zawodach wzięło udział 70 młodych panczenistów z całej Polski (40 dziewcząt i 30 chłopców)
z 15 klubów. Elbląg reprezentowało troje zawodników z klubu sportowego Viking Elbląg.

Czytaj więcej...

Walentynki to niezwykły czas, kiedy ludzie okazują sobie życzliwość i serdeczność. Z tej okazji odbył się w szkole Konkurs Piosenki Miłosnej w języku angielskim zorganizowany przez Ewę Powalską - nauczyciela języka angielskiego.
Uczniowie mieli okazję wyrazić swoje uczucia, śpiewając znane utwory.
Jury w składzie: pani dyrektor Agnieszka Jurewicz, pani wicedyrektor Agnieszka Rumak, pani Ewa Powalska i pani Wioletta Owsiana przyznało następujące nagrody:

Czytaj więcej...

W zeszły czwartek (06.02) klasy 1e i 1b pojechały na wycieczkę edukacyjną do trójmiasta. Uczniowie obydwu klas zwiedzili nadzwyczaj ciekawe, a zarazem przywodzące na myśl przygnębiającą prawdę tamtego okresu muzeum drugiej wojny światowej, gdzie głębiej weszli w temat makabrycznych potyczek, ale także poznali te tragiczne wydarzenia z wizji prostego ludu.

Czytaj więcej...

sszywalaZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 8 lutego 2020 roku zmarła pani prof. Irena Szywała - wieloletnia nauczycielka historii i nauczycielka bibliotekarka, ale przede wszystkim człowiek wielkiego serca, oddany przyjaciel młodzieży.

Pani Irena po ukończeniu Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. Następnie na prawie 30 lat (od 1974 r do 2003 r.) związała się zawodowo z II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Z pasją i zaangażowaniem uczyła historii, kształtowała świadomość narodową i kulturową młodzieży. Wśród jej uczniów są laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych. Za swoją pracę została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.


Zapamiętamy panią Irenę jako osobę niezwykle ciepłą i wrażliwą.

 

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia.


Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę (15 lutego) o godz. 11.00 w. Nowej Kaplicy na cmentarzu Dębica w Elblągu.


Z wyrazami szacunku
Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność Jagiellończyka

 

W czasie ferii zimowych dotarła do szkoły niezwykła wiadomość, bo Laura Bursztynowicz i Julia Parda, uczennice z klasy 3c, po raz drugi awansowały do etapu centralnego XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Laura zajęła II miejsce, a Julia III miejsce w etapie okręgowym, w którym startowali uczniowie z 2 województw: warmińsko – mazurskiego i podlaskiego (z całego okręgu awans uzyskały tylko 3 osoby).

Czytaj więcej...

Bezpieczny młody kierowca to temat szczególnie aktualny wśród młodzieży, która właśnie zdała egzamin i otrzymała Prawo Jazdy. Klasy trzecie liceum ( IIIE, IIID, IIIB) miały okazję spotkać się 15 stycznia 2020r.  z aspirantem sztabowym Wiktorem Kaczmarkiem – policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Elblągu, by porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.


Na zajęciach poruszono i omówiono szereg zagadnień dotyczących bezpieczeństwa na ulicach, statystyk pokazujących ilość wypadków i kolizji. Omówiono błędy popełniane przez młodych ( i nie tylko) i niedoświadczonych kierowców. Była mowa również o częstym niedostosowaniu prędkości, o wydłużonej drodze hamowania, widoczności i elementach odblaskowych. Uczniowie mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami zebranymi z elbląskich (i nie tylko) dróg.

Czytaj więcej...

Dnia 10.01.2020 klasa 1c, wraz z wychowawcą Ewą Powalską oraz rodzicem Magdaleną Nowosielską, brała udział w warsztatach i wykładach podczas Nocy Biologów na Wydziale Biologii w Uniwersytecie Gdańskim. Jednym z warsztatów w jakich uczniowie mogli uczestniczyć była elektroencefalografia, na którym jedna z uczennic została przebadana. Reszta widziała jej aktywność mózgu podczas wykonywania różnych czynności, np. obliczeń matematycznych.

Czytaj więcej...

10.01.2020 udaliśmy się na Noc Biologów, która organizowana jest przez Wydział Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Jako pasjonaci biologii moi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych zajęciach praktycznych oraz interesujących wykładach.

Odwiedziliśmy również Wydział Prawa i Administracji gdzie znajduje się dość intrygujące Muzeum Kryminalistyki - polecamy ale ostrzegamy - tylko dla ludzi o mocnych nerwach i żołądkach ze stali.

Czytaj więcej...

 
Matura za:


Wakacje za:

 

 

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki