Niecały miesiąc temu, projekt ekologiczny, który stworzyłam wraz z Kamilą Pater (3d), Laurą Wyszomirską (3a) oraz Klaudią Banaś (3a) został nominowany do nagrody dla najlepszego projektu społecznego w Polsce 2022.

Kilka dni temu miałyśmy przyjemność uczestniczyć w Wielkim Finale, podczas którego zdobyłyśmy wszystkie możliwe nagrody, między innymi:

Czytaj więcej...

Nasza szkoła/placówka bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Nadszedł czas na poważniejsze wyzwania.

mBot'y ganiały się ze sobą, wyświetlały animacje lub zamieniały się w budzik - mogłyby byc wszystkim - to my kreowaliśmy ich moce wykorzystując ich mozliwości.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła/placówka bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Wreszcie uczestnicy doczekali się pracy stacjonarnej i mogli złożyć mBot'y.

A potem pierwsze doświadczenia z obsługą programu i robota.

Czytaj więcej...

24 marca minęło 30 dni od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę. Wszyscy nieustannie martwimy się o los naszych sąsiadów.

Poruszone sytuacją uczennice naszej szkoły postanowiły zorganizować drugą edycję happeningu pod hasłem Żywa flaga dla Ukrainy, w ramach działań autorskiego projektu ,,Dzieci (i ryby) Chcą Mieć Głos (Zwolnieni z Teorii).

Czytaj więcej...

Zbliża się wiosna, niedługo każdy z nas, z chęcią odwiedzi, nasz czysty, lokalny park leśny — właśnie dlatego razem powinniśmy zadbać o naszą “Bażantarnię”.

Uczennice z naszej szkoły w ramach projektu Earth Day Everyday zachęcają do wspólnego zadbania o lokalne środowisko. Zadbajmy o nasz piękny las Bażantarnia.

Sprzątanie odbędzie się  19 marca 2022r. Rozpocznie się o 9.00 i będzie trwać do 16.00. Na polanie, na wiacie “Irenka” będzie można znaleźć stanowisko z przygotowanymi workami na śmieci, rękawiczkami jednorazowymi oraz nagrodami, na które będzie można wymienić zebrane śmieci.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła/placówka bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Widać na bardziej, bo szczęśliwie szkoła posiada ploter formatu A1, więc wydruk plakatu na drzwiach praconi komputerowej mocno przykuwa uwagę uczniów.

Czytaj więcej...

20220315 LingUins logoNasze społeczeństwo jest przesiąknięte wpływami innych kultur, chociażby od strony gastronomicznej.

Zajadamy się potrawami z różnych kręgów kulturowych, a mało kto wie coś więcej na temat państw, z których one pochodzą.  Ignorancja i słabe zaznajomienie sie z kulturą i historia innych krajów wpływa na stereotypowe postrzeganie mniejszości narodowych przez część polskiego społeczeństwa.

Projekt LingUins realizowany przez uczennice naszego liceum Natalię Omelan i Weronikę Zielińską ma pomóc w tej sprawie, uczennice z klasy 3e stworzyły projekt, którego celem jest edukowanie ludzi na temat dziedzictwa kulturowego krajów mniej znanych i nie tylko. Osoby zapoznające się z kulturą danego kraju będą wstanie określić jakie różnice kulturowe zauważają ale również zwrócą uwagę na podobieństwa które łączą zarówno ludzi jak i kultury.

Czytaj więcej...

Co to jest pH?
Jak zmierzyć pH?
Jakie pH ma mleko?
Coca-cola?
Woda?
Płyn do naczyń?
Płyn do czyszczenia WC?
Problemy te staraliśmy się rozwiązać podczas warsztatów w Elbląskim Parku Technologicznym.
Najchętniej uczymy się dotykając, własnoręcznie sprawdzając i przekonując się na własne oczy (lub na własnej skórze :)

Czytaj więcej...

20221106 CMINasza szkoła/placówka bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

Znajdź nauczyciela odpowiedzialnego za projekt i zdobądź profesjonalne umiejętności  programistyczne.

Więcej informacji na stronie #CMI


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki