Po dwóch dniach zaciętych i pasjonujących rozgrywek mamy Mistrzów Szkoły w Rummikub. Zostali nimi Michalina Bruzdowska z klasy 2c oraz Bartosz Głowacki z klasy 3e.

W poniedziałek w I etapie Mistrzostw uczestniczyło 36 uczniów. Do piątkowych finałowych rozgrywek przystąpiło 8 uczniów:
1. Zuzanna Madej 3a
2. Bartosz Głowacki 3e
3. Michał Muraszko 3f
4. Amelia Truszczyńska 3f
5. Maja Domalewska 3D
6. Paula Kłusewicz 2c
7. Michalina Bruzdowska 2c
8. Mateusz Wysocki 3D.

Czytaj więcej...

Taka pasja to podziwianie piękna przyrody z wysokości, odwaga i czysta adrenalina...

Jędrzej Witek uczeń klasy III E otrzymał szczególne wyróżnienie tj. Odznakę Honorową za wybitne zasługi dla Związku Polskich Spadochroniarzy (w zeszłym roku otrzymał srebrny medal za zasługi dla ZPS). Odzanczenia wręczane są z okazji święta spadochroniarzy, które przypada na dzień 23 września, czyli  datę sformowania 1. Polskiej Brygady Spadochronowej - 23.09.1941r.

Wiosną  ubiegłego roku Jędrzej ukończył  kurs spadochronowy Static Line SL, To na nim wykonał 3 skoki z samolotu JAK 12-A z wysokości 1300 metrów. Od tego momentu aktywnie uczestniczy w działalności XIV Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Gdańsku. Pasja Jędrzeja to nie tylko skoki spadochronowe SL z samolotu AN2, to także zebrania oddziału, udział w piknikach i spotkaniach weteranów wojskowych w tym wojsk specjalnych, udział w zawodach strzeleckich itp.

 

Brawo Jędrzeju. Trzymamy kciuki za bezpieczne lądowania!

Czytaj więcej...

Magdalena Puzio (2b) laureatką nagrody głównej 7. edycji ogólnopolskiego programu ADAMED SmartUP !


Z przyjemnością informujemy, że  Magda Puzio została wyróżniona na gali w Warszawie tytułem laureata nagrody głównej 7. edycji Adamed Smartup. 2 września 2021 r. na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta Gala Finałowa tegorocznej edycji programu ADAMED SmartUP. Spośród 50 uczestników obozu naukowego Rada Naukowa wybrała 10 laureatów nagrody głównej, a wśród nich znalazła się nasza uczennica. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

W tym roku realizowana jest już 7. edycja programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP dla młodzieży utalentowanej w obszarze nauk ścisłych i przyrodniczych.
Uczestnicy programu to osoby, które angażują się w różnorodne inicjatywy naukowe, artystyczne i społeczne. Łączy ich przede wszystkim dążenie do samorozwoju oraz umiejętność analitycznego myślenia.Wyjątkową atrakcją jest też możliwość wzięcia udziału w obozie naukowym, który odbył się w wakacje w lipcu. Nie było jednak łatwo zakwalifikować się do niego, ponieważ rekrutacja wymagała uzyskania odpowiedniej liczby punktów a ilość miejsc ograniczona.Z przyjemnością informujemy, że wśród zakwalifikowanych do niego 50 nastolatków znalazły się uczennice naszej szkoły:Magdalena Puzio 2b i Agnieszka Puzio 3e.

Czytaj więcej...