Uczennica naszej szkoły, Weronika Mazur (klasa 4c o profilu biologiczno-chemicznym) została Finalistką etapu centralnego 53 Olimpiady Biologicznej. Tytuł ten stanowi szczególny powód do dumy, albowiem potwierdza wybitne zdolności teoretyczne i praktyczne, w tym także predyspozycje do rozwiązywania problemów badawczych. Olimpiada Biologiczna jest jedną z najstarszych i najtrudniejszych olimpiad przedmiotowych. Wymaga ona determinacji i mobilizacji sił, ponieważ należy samodzielnie wykonać pracę badawczą, przystąpić do etapu szkolnego, okręgowego, a uzyskując tytuł Laureata otrzymuje się dopiero „przepustkę” do udziału w rozgrywkach na poziomie centralnym. Weronika z zapasem punktów awansowała do olimpiady na tym szczeblu.

Czytaj więcej...

"Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy"👑👑👑👑

Tradycyjnie, każdego roku w marcu, nauczyciele historii organizują test wiedzy o patronie szkoły – Kazimierzu Jagiellończyku – dla uczniów klas pierwszych.
26 III 2024 roku odbył się finał, w którym uczestniczyły zespoły reprezentujące trzy klasy pierwsze.

Czytaj więcej...

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Natasha Niemcewicz z klasy 1c została laureatką etapu okręgowego (wojewódzkiego) XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, który odbył się 13.04.2024 roku w Olsztynie.

Tym samym Natasha wraz z trojgiem innych uczniów (z Olsztyna, Górowa Iławeckiego i ILO w Elblągu) będzie reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie w finale centralnym tej Olimpiady.

Warto zaznaczyć, że uczestnik finału krajowego, który uzyska z testu pisemnego minimum 70% poprawnych odpowiedzi (finalista) lub zakwalifikuje się do ich części ustnej (laureat) zyskuje wstęp na 64 publiczne uczelnie wyższe, zgodnie z aktualnym wykazem, dostępnym na stronie internetowej Olimpiady bez postępowania kwalifikacyjnego (w tym uczelnie medyczne).

Trzymajmy więc kciuki za dalsze sukcesy Natashy.

Czytaj więcej...

Finały Spelling Bee

W czwartek 11.04 w naszej szkole odbył się finał II edycji konkursu literowania w języku angielskim Spelling Bee dla szkół podstawowych. Był to II etap konkursu, w którym rywalizowali zawodnicy wyłonieni w eliminacjach.

W kategorii klas 4-6 najlepsza okazała się Aleksandra Pudlik z SP 19, tuż za nią, na drugim miejscu, uplasował się Arkady Sikora-Matham z SP 25, finałową trójkę zamknęła Zofia Szyszkowska z SP 12. W kategorii klas 7-8 zwyciężyła Victoria Sapela z SP 23, drugie miejsce zajęła Dominika Dul z SP 16, a podium uzupełniła Olga Frącz z SP 19.

Czytaj więcej...

logo Olimpiada Literatury i Jezyka PolskiegoMatylda Chyłkowska z klasy 3b uzyskała tytuł finalisty Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, co oznacza zwolnienie z matury z języka polskiego z wynikiem 100%.

Matylda w klasie trzeciej ma już zdane egzaminy maturalne z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym- z języka polskiego oraz historii.

Oprac. Małgorzata Rydelek

W miniony weekend, w Poznaniu (22 - 24 marca) uczeń naszej szkoły Jakub Makutonowicz z klasy 4e uczestniczył w ostatnim etapie 48.ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

Po trudnych częściach Olimpiady, szkolnej i okręgowej, Jakub dostał się do finału, w czasie którego rozwiązywał test pisemny sprawdzający znajomość leksykalno-gramatyczną języka angielskiego na najwyższym poziomie C2. Testowana również była wiedza ogólna z zakresu kultury, sztuki czy polityki krajów anglojęzycznych. W drugim dniu etapu centralnego, w sobotę Jakub odpowiadał na pytania Komisji Konkursowej, pytania dotyczyły literatury oraz polityki Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej...

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali , że gra w szachy to logika, pasja i dobra zabawa!♟♟♟♟♟♟
19 marca 2024r. w auli szkolnej odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora IILO🏆, w którym wzięło udział 47 zawodników.

Każdy zawodnik rozegrał 10 partii tempem 3 minuty+2(sekundy na ruch) na zawodnika. Najlepszych 18 graczy zostało nagrodzonych słodkim upominkiem, a zawodnik „najlepszych z najlepszych” otrzymał dodatkowo puchar.

Czytaj więcej...

W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).” Kapituła rankingu wzięłą pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych. Dla szkół z maturą dwujęzyczną w obliczeniach rankingowych uwzględniono dodatkowo wyniki z egzaminu z języka obcego na poziomie dwujęzycznym. Ranking nie uwzględnia wyników matury międzynarodowej. – czytamy na stronie Pespektyw

Wśród elbląskich liceów najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu. Nasze liceum zajęło pierwszą lokatę w mieście, którą staramy się utrzymać od lat.
W licealnym rankingu wojewódzkim zajęliśmy 3. miejsce , co cieszy ogromnie i daje satysfakcję, bo jest to pozycja wyższa o jedno oczko niż w ubiegłym roku.

Warmińsko-Mazurski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024Wskaźniki w Rankingu Ogólnopolskim 2024
2024Nazwa szkołyMiejscowośćHistoria'23'22'21WSKMiejsce w PolsceZnak jakości
1 Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn 49 55 85 65.05 45
2 II LO im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Olsztyn 128 131 151 57.58 132
3 II LO z Oddz. Dwujęz. im. Kazimierza Jagiellończyka Elbląg 175 191 170 52.91 238


W zestawieniu ogólnopolskim nasza szkoła znalazła się na 238. miejscu, a tym samym otrzymaliśmy znak jakości szkoły - Srebrną Tarczę i tytuł „Srebrnej Szkoły 2024”


Ciesząc się z zajętych miejsc, nie poprzestajemy na wspólnym dążeniu do jeszcze lepszych osiągnięć w kolejnym roku !

 

Więcej czytaj tu:

Czytaj więcej...

19 grudnia 2023r. w auli szkolej odbył się 🎄🎄🎄 Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy♟♟♟ , w którym wzięły udział 42 osoby.

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim, każdy zawodnik rozegrał 7 partii tempem 10 minut na zawodnika. Dla 20 najlepszych zawodników przewidziano słodki upominek. Gracze, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali nagrody pieniężne odpowiednio:

I miejsce- 30zł, II miejsce- 20zł, III miejsce- 10zł.

Czytaj więcej...


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki