13-15 kwietnia br. W Pelplinie odbył się finał Ogólnopolskiej XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej „Bóg jest miłością objawioną w Słowie”. Udział wzięło 120 uczestników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Grudzień z klasy 2e uzyskując wysoki wynik i tytuł finalisty.

Dla laureatów i finalistów zostały przygotowane wspaniała nagrody w postaci indeksów na uczelnie wyższe. Uczelniami są między innymi: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Ignatianum w Krakowie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Akademia Pedagogiki Specjalnej. Wydziałami i kierunkami są między innymi: Prawo, Nauki humanistyczne, Teologia, Matematyczno-Przyrodniczy, Filologia, Administracja.

Poza konkursem organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Odwiedziliśmy między innymi Miasto i Zamek Krzyżacki w Gniewie, Sanktuarium w Piasecznie, nocne zwiedzanie największej w Polsce Bazyliki Katedralnej w Pelplinie, wysłuchaliśmy koncertu organowego w bazylice pelplińskiej. Odwiedziliśmy również Muzeum diecezjalne w Pelplinie w którym znajduje się Biblia Gutenberga.

Gratulujemy Tomaszowi wielkiego sukcesu.

Pozostałych zapraszamy na kolejny konkurs już za rok

Ks. Piotr Chmura


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki