Program wydarzenia Salon Maturzystów.


23 września godz. 10:0015:00

Scena MATURA i STUDIA
Podczas Salonu maturzyści otrzymają komplet informacji o:  
-maturze 2022 z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz przedmiotów dodatkowych - spotkania poprowadzą eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych;
-kierunkach studiów i nowych specjalnościach - inspirujące spotkania ze studentami i pracownikami nauki;
-skutecznej nauce na ostatniej prostej i zasadach tworzenia strategii prowadzącej do dobrego wybory uczelni i kierunku studiów - webinary poprowadzą doświadczeni doradcy kariery
Możecie liczyć na:
-łatwy dostęp do uczelni, które na wirtualnych stoiskach zaprezentują swoją ofertę edukacyjną na rok 2022/2023
-czat z przedstawicielami uczelni w strefie Expo
-webinary na temat skutecznej nauki i wyboru studiów
-bezpłatne konsultacje 1: 1 u doradców zawodowych

Uwaga: każdy odwiedzający odbierze swojego bezpłatnego e-booka z Informatorem dla Maturzystów 2022.


PROGRAM RAMOWY
10.00-15.00
-powitanie uczestników Salonu
-MATURA 2022 - o egzaminie maturalnym mówi dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, przedmioty obowiązkowe omawiają eksperci OKE: polski, matematyka i język obcy; angielski.
UWAGA: do każdego salonu przypisany jest jeden przedmiot z matury rozszerzonej, o którym opowiedzą eksperci z OKE.
-blok STUDIA 2022 - jak wybierać (dobrze) studia i jak czytać rankingi podpowie Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. W korelacji z przedmiotami maturalnymi omówimy studia na wybranych kierunkach.  Jakich?  Zobaczcie poniżej.

W dniach 16-29 września omówimy na Salonie:
16 września - język polski na poziomie rozszerzonym. Tego dnia porozmawiamy w części poświęconej studiom ze studentami i wykładowcami wybranych kierunków o tym, m.in., czy studia humanistyczne dadzą się sprzedać, czy i dlaczego warto studiować kulturoznawstwo, polonistykę czy muzykologię.

17 września - matematyka na poziomie rozszerzonym. Poznamy kierunki, które bazują na cudownych i nieoczywistych zastosowaniach matematyki.

20 września - historia na poziomie rozszerzonym i studia na kierunkach związanych z historią.

21 września - informatyka na poziomie rozszerzonym, w tym blok dyskusyjny poświęcony możliwościom zatrudnienia po kierunkach informatycznych, czyli czy student informatyki szuka pracy, czy ona jego.

22 września - języki obce na poziomie rozszerzonym, wszystko o filologiach obcych: od kierunków obleganych (vide: anglistyka) po filologię klasyczną, filozofię i etykę.

23 września - chemia na poziomie rozszerzonym, czyli kierunki, na których bez chemii ani rusz: od farmacji przez kosmetologię po kierunek lekarski.

24 września - geografia na poziomie rozszerzonym, geograf, klimatolog, ekolog, oceanograf?  A może Ty właśnie będziesz miał wpływ na powstrzymanie zmian klimatycznych? Porozmawiamy o studiach i możliwościach jakie niosą ze sobą te kierunki.

27 września - biologia na poziomie rozszerzonym. Studia, po których chcesz pomagać innym: poznajemy kierunki, które służą dobrej kondycji człowieka.

28 września - fizyka na poziomie rozszerzonym. Kierunki przyszłości: świat STEM do Twojej dyspozycji - poznaj wachlarz uczelnianych możliwości.

29 września - WOS na poziomie rozszerzonym oraz w części STUDIA przegląd kierunków społecznych; od administracji do zarządzania.

W bloku maturalnym omawiając przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym przewidujemy również czas na pytania do ekspertów OKE i odpowiedzi na żywo - można zgłaszać udział w dyskusji lub wysłać swoje pytania mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W czasie wszystkich Salonów, w godz. 10-15 zapraszamy do odwiedzin strefy EXPO, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą uczelni z całej Polski.  Na Wasze pytania czekają przedstawiciele uczelni na wirtualnych stoiskach szkół.

 

Zachęcam do  zapisywania się na proponowane dla maturzystów wydarzenia.
https://salonmaturzystow.pl/2021/

pedagog

Alicja Dobrzycka


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki