Aerograf to miniaturowy „pistolet” do malowania precyzyjnego. Ręczne narzędzie niewielkich rozmiarów, służące do malowania metodą rozpylania farby przez strumień powietrza. Takim właśnie narzędziem wykonuje swe prace pan Piotr Parczewski – właściciel elbląskiej firmy "Aerograf".

Klasa politechniczna IIE miała okazję odwiedzić go w pracowni i posłuchać    jak z pasją i zaangażowaniem opowiada o tym, co robi. Pan Piotr jest zdecydowanie pasjonatem. Jak sam mówi, uprawia rzemiosło artystyczne, wykonując na zamówienie projekty graficzne, zdobiące głównie kaski, hełmy, elementy motocykli. Realizując zamówienia, łączy umiejętności i wiedzę z wielu dziedzin: matematyki, informatyki, projektowania, rysunku. I choć z wykształcenia jest prawnikiem, nie wyobraża sobie innej pracy jak tworzenie rysunków i grafik malowanych dla klientów.

Wiele obrazów, które wykonuje, opowiada historię ludzi- klientów „Aerografu”. A klientela, jak podkreśla właściciel, jest bardzo zróżnicowana. Są to osoby prywatne, medialne (np. Jerzy Owsiak) wojskowe, sportowcy (np. Robert Kubica, Kamil Stoch), politycy (np. pan Prezydent Andrzej Duda) oraz znane koncerny i firmy.

Z ciekawością słuchaliśmy pana Piotra, gdy opowiadał o swej pracy, której nie traktuje jako obowiązek zarobkowy. Realizuje się w tym co robi, lubi to i nie wyobraża się w innej profesji – bo żyje swoją pasją. Wizyta w "Areografie" pokazała nam energię człowieka, który osiąga postawione sobie cele i spełnia swoje marzenia. Dziękujemy za spotkanie!


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki