„Energetyczne dylematy XXI wieku – energia słoneczna cz.1”

Dobiegł końca projekt ekologiczny (część I), którego organizatorem było II LO w Elblągu. Wszystkim uczniom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w tym przedsięwzięciu. Gratulujemy zwycięzcom konkursu, czyli grupie młodzieży z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu! Mamy nadzieję, że w większym gronie spotkamy się w przyszłym roku.

W części I projektu uczestnicy wykonywali następujące zadania:

PLAKAT w technologii komputerowej pt.: „Postaw na Słońce”, promujący wykorzystanie energii słonecznej; plakat należało udostępnić na stronie internetowej i/lub facebook’owej swojej szkoły podstawowej;

KRZYŻÓWKĘ związaną z tematyką OZE;

TEST WIEDZY na podstawie treści przedstawionych w trakcie wykładu Pani dr hab. (prof. UWM) Joanny K. Banach pt.: „Powody i narzędzia działania krajów Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska”.

Pierwsze miejsce w kategorii PLAKAT zajął Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu, drugie miejsce SP 12, a trzecie (ex aequo) SP 8 i SP 25. Najlepszy plakat został zaprezentowany na stronie II LO w Elblągu. Uczniowie Zespołu Szkół Pijarskich świetnie wykonali też pozostałe zadania i zostali zwycięzcami całego konkursu!

20230522 Plakat Zalety paneli fotowoltaicznych

Udział w projekcie ekologicznym, to nauka, zabawa, a przede wszystkim pozytywne emocje. Mamy też szczerą nadzieję, że konkurs przyczyni się do jak najszerszego upowszechnienia idei wytwarzania własnej energii. Tym samym wszyscy razem pomożemy środowisku oraz poprawimy stan własnego zdrowia.

Organizatorzy


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki