Tydzień jubileuszowy już za nami. Działo się...

Wspomina rzeczy minione tylko ten, kto posiada własną historię. Co więcej, historia ta musi być pozytywna i wzbogacająca, a w dodatku w dynamiczny sposób wiążąca się z dniem dzisiejszym. Jubileusz, który wspólnie będziemy świętować, również jest takim właśnie czasem, to spojrzenie we własną przeszłość, by nadać kolejny cel – przyszłości.
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu obchodzi Brylantowy Jubileusz – 75-lecie swojego istnienia.
To wielkie święto wspólnoty szkolnej, Szkoły – Instytucji, łączącej chlubną tradycję z nowatorskimi działaniami. Tu - kształci się ludzi myślących, aktywnych, współtworzących rzeczywistość.
„Jagiellończyk” nigdy nie był tylko miejscem, ale raczej spójną społecznością uczniów, rodziców i nauczycieli, w której, dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pracy, udało się stworzyć w pełni nowoczesną szkołę – innowacyjną, choć ciągle poszukującą doskonalszych rozwiązań.


W tym roku – ze względu na szczególne okoliczności – uroczystości Brylantowego Jubileuszu odbyły się kameralnie.
Obchody rozpoczęliśmy przygotowaniem wystaw fotograficznych o historii szkoły, prezentacji tematycznych o IILO i jego absolwentach oraz przypomnieniem archiwalnej już produkcji filmowej Telewizji Vectra przygotowanej 10 lat temu z okazji 65-lecia szkoły. Dokument filmowy znajduje się w zasobach biblioteki szkolnej i jest nieocenioną skarbnicą informacji i najnowszej historii IILO wśród przechowywanych materiałów o szkole.
Brylantowy Jubileusz stał się też dobrą okazją do przygotowania bluz i maseczek ochronnych z szkolnym logo. Teraz każdy uczeń, nauczyciel, rodzic, absolwent może deklarować swoją sympatię z II LO, nosząc bluzę szkolną. Mówiąc nieskromnie – zarówno bluzy jak i maseczki – są rewelacyjne!


Pierwszy dzień obchodów jubileuszowych odbył się 15.10.20 r. pod hasłem „Szkoła Tradycji - wspólna zabawa z historią”


Tego dnia w murach szkoły gościliśmy panią Wiesławę Rynkiewicz-Domino –kustosza Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Pani kustosz wygłosiła krótki wykład dla klas humanistycznych pt. „II Liceum Ogólnokształcące spadkobierca Gimnazjum Elbląskiego” Z dumą niesiemy nadane nam miano spadkobierców dawnego Gimnazjum Elbląskiego i z dumą uznajemy fakt wpisania II LO w poczet najstarszych szkół w Polsce.
Czwartkowe obchody pełne były emocji, ponieważ klasy rywalizowały w dwóch historycznych konkursach. Zabawa przeprowadzona została zdalnie, ale i tak dostarczyła uczniom solidnej porcji zabawy i emocji.


Pierwszy konkurs pt. Dzieje i współczesność II LO i Elbląga” wygrały dwie klasy, uzyskując tyle samo punktów.
I miejsce zajęły 2b po SP oraz 2e po SP.
Każda klasa otrzyma nagrodę finansową w wysokości 150 zł.


Drugi konkurs -to coroczny konkurs - dotyczący patrona szkoły pt. „Kazimierz Jagiellończyk i jego czasy”. W nim wyłoniono aż trzy klasy zwycięskie.
I miejsce zajęła IIE po gimnagroda finansowa 150 zł
II miejsce zajęły dwie klasy: IIA po gim oraz 1bnagroda finansowa po 100zł
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

Drugi dzień obchodów jubileuszowych -16.10.20 r.- zorganizowany został pod hasłem Szkoła Przyszłości -Dzień Kultury Europejskiej. Tego dnia przeprowadzone zostały zabawy językowe, quizy językowe i szarady.


Na zakończenie  obchodów jubileuszowych odprawiona została niedzielna msza św. w kościele św. Mikołaja w intencji społeczności szkolnej. Nabożeństwo poprowadzili księża uczący religii w II LO.

Z okazji Brylantowego Jubileuszu Szkoły – wszystkim Jagiellończykom życzymy :
Nadziei – by ich nie opuszczała,
Radości – by podnosiła na duchu,
Miłości – by odradzała.
Dobroci – by zawsze była… I spotkania podczas kolejnego Jubileuszu!

Serdecznie pozdrawiamy społeczność Jagiellończyków!

 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki