Nasi uczniowie łącząc się z milionami ludzi na całym świecie, którym bliska jest idea troski o niebieską planetę w dniu 27 kwietnia 2018 r. aktywnie uczestniczyli w hali CSB w Elbląskich Obchodach Dnia Ziemi. Święto to jak co roku jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi edukować i nagradzać uczniów za ich zaangażowanie w ekologię.

Gimnazjaliści z naszej szkoły oprócz wykonania długiego łańcucha z nakrętek, przygotowali plakaty, hasła i afisze ekologiczne, oraz podczas impresy uczestniczyli w rywalizacjach sportowych, w czasie których zajęli 3 miejsce.
Amelia Zelek z kl.1c II LO i Gabriela Szczepanik z kl.2c Gimnazjum nr 3 zostały uroczyście nagrodzone przez Prezydenta Miasta Elbląga za wyjątkowe zaangażowanie w działania w dziedzinie ekologii.
Podczas imprezy wśród wielu atrakcji pobity został Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek (prawie 2,4 km) stworzony wspólnie przez uczniów z 35 elbląskich szkół.
Od organizatorów otrzymaliśmy sadzonki zielonych drzewek, które uczniowie dla upamiętnienia i ozdoby zasadzą przy naszej szkole.
Oprac. Dariusz Andrzejewicz


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki