Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy zaprosić naszych młodszych sąsiadów z Przedszkola nr 33 na szkolne przedstawienie pt. „Łopata elbląskiego piekarczyka” przygotowane pod kierunkiem pań: Anny Piwowarskiej i Iwony Studzińskiej. Edukacja regionalna, znajomość historii rodzinnego miasta a przy okazji dobra zabawa to nasza dewiza. Z przyjemnością powitaliśmy grupy przedszkolne, które ostrożnie przechodziły przez szkolne korytarze, by dostać się do auli szkolnej. Gmach szkoły zdecydowanie większy niż budynek przedszkola i o wiele starszy zrobił na naszych gościach wrażenie. W auli na widzów czekali aktorzy z klasy 3d gimnazjum gotowi zagrać z pasją, determinacją i sercem.

Przedstawienie toczyło się wartko i wzbudzało w oglądających wiele emocji. Kiedy na scenie pojawił się zakonnik krzyżacki atakujący elblążan, emocje sięgnęły zenitu. Widownia poruszona atakiem na miasto zareagowała żywiołowo. Dzieci wstawały, pokrzykiwały, wytrzeszczały oczy. Były też takie, które potrzebowały pocieszenia w tych trudnych chwilach, gramoląc się opiekunkom na kolana. Tu egzamin na szóstkę zdała pani Iwona Studzińska, która natychmiast reagowała i udzielała "przytulankowej" pomocy. Co za dramaturgia!
Po przedstawieniu nastąpiła chwila sprawdzenia, co przedszkolakom pozostało w pamięci z obejrzanych scen. Quiz okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci chętnie zgłaszały się do odpowiedzi. Na koniec słodki poczęstunek i zwiedzanie szkoły.
Padła propozycja zorganizowania meczu piłki nożnej: szkoła – przedszkolaki.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki