II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych szkół ogólnokształcących w kraju. Tak wynika z rankingów magazynu „Perspektywy”, które ukazują się w styczniu rok rocznie od osiemnastu lat.
II LO z Elbląga jest jedną z trzech szkół średnich w mieście, która znalazła się w rankingu najlepszych pięciuset polskich liceów ogólnokształcących. Zajmuje tam dwieście dwudziestą pozycję, co w grupie czterech tysięcy takich szkół w kraju stanowi ogromne wyróżnienie. Jeśli zawęzić ten ranking do rangi wojewódzkiej, II LO jest ósmą najlepszą spośród dwudziestu pięciu uwzględnionych. To zapewnia tej placówce powód do dumy i zaszczytu z tytułu przynależności do grupy srebrnych liceów. Ranking Szkół Olimpijskich pokazuje, że na pozycji sto czterdziestej siódmej na dwieście możliwych II LO wychowuje i kształci wspaniałych, ambitnych, mądrych laureatów i finalistów olimpiad tematycznych i przedmiotowych.

„Jest nam ogromnie przyjemnie, że nasz trud nie idzie na marne. Ważne jest to, że idziemy konsekwentnie w dobrym kierunku, który obraliśmy wiele lat temu. A najwspanialsze jest potwierdzenie, jakie dają rankingi „Perspektyw”, że to jest dobry kierunek”- mówi dyrektor szkoły Agnieszka Jurewicz.
Osiągnięcia w postaci wysokich lokat w rankingach uznanego magazynu „Perspektywy”, wygrane w konkursach i olimpiadach, sukcesy sportowe, stuprocentowa zdawalność egzaminów maturalnych i bardzo wysoki poziom rekrutacji absolwentów na studia wyższe stawiają od lat II LO z Elbląga na najwyższym stopniu podium w mieście. To szkoła z tradycjami. Niektóre z nich potwierdza zdobyty jesienią 2017r certyfikat, zaświadczający, że szkoła jest wierna dziedzictwu narodowemu. Należy trzymać kciuki za takich uczniów, nauczycieli, dyrekcję i wszystkich popierających ich trud i sukcesy, czyli rodziców, władze miasta i sympatyków, bo taka współpraca i zaangażowanie pozwalają optymistycznie patrzeć w dalszą przyszłość tej szkoły.


Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO


 


Matura za:


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki