W ramach projektu gimnazjalnego „Czy transplantacje ratują życie?” w dniach 25.05-4.06.2018 na szkolnych korytarzach zawisły plakaty promujące leczenie różnych schorzeń metodą przeszczepiania narządów, a w niektórych klasach przedstawiono prezentacje propagujące tę szlachetną ideę. Celem akcji było przekonanie uczniów i nauczycieli o tym, jak ważne są transplantacje oraz przekazanie młodzieży jak największej ilości wiedzy na ten temat. Zależało nam na tym aby uczniowie naszej szkoły, byli bardziej skłonni do pomagania innym.

 

Dzięki transplantacji narządów i tkanek możemy uratować komuś życie przez małoinwazyjne zabiegi czy też zgodę na oddanie narządów po śmierci poprzez podpisanie oświadczenia woli. Należy pamiętać jednak, że nie wszyscy mogą pomóc,ponieważ są np. na coś chorzy czy nie ma zgodności między dawcą a biorcą. Możemy jednak zawsze pomóc promując akcje związane z tym szlachetnym celem. Chciałybyśmy zachęcić wszystkich pełnoletnich uczniów do bezinteresownego pomagania. Mamy nadzieję, że chociaż w pewnym stopniu przybliżyłyśmy pojęcie transplantacji oraz to, jak ważną rolę odgrywa ona w życiu niektórych pacjentów.


Projekt został zrealizowany przez uczennice klasy 2f gimnazjum pod opieką pani Katarzyny Zarzecznej.

 

Więcej informacji oraz wzór oświadczenia woli można uzyskać na stronie Fundacji DKMS https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

 

Oprac. uczennice klasy 2f gimnajum

 
 


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki