Gimnazjum nr 3 w ZSO nr 2 w Elblągu od kilku lat uznawane jest za „Szkołę Mistrzów”, czyli jedno z najlepszych gimnazjów w województwie warmińsko – mazurskim. W tym roku szkolnym ponownie stanęło na podium „Złotej dziesiątki”.
Uczniowie elbląskiego gimnazjum uzyskali w tym roku aż 61 tytułów laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Ten imponujący wynik to wypadkowa talentu, pracy i umiłowania nauki uczniów i nauczycieli tej szkoły.

Laureaci tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych dla szkół podstawowych i gimnazjów, posiadający co najmniej dwa tytuły, zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego oraz Sławomira Sadowskiego Wicewojewodę Warmińsko-Mazurskiego podczas gali, która odbyła się 7 czerwca br. Zaproszenie na tę uroczystość Kurator skierował aż do 12 osób z Gimnazjum nr 3 w Elblągu, mistrzowskich uczniów : Pauliny Hnatuśko, Wiktorii Kozłowskiej, Ameli Zelek, Karola Ledwosińskiego i Franciszka Zmyślonego, mistrzowskich nauczycieli: Magdaleny Adryjanek, Elżbiety Paprockiej, Małgorzaty Rydelek, Joanny Sutuły i Jacka Tomczaka oraz dyrektor mistrzowskiej szkoły Agnieszki Jurewicz
Zwracając się do licznie zgromadzonych gości, kurator oświaty pogratulował szkołom znakomitych wyników konkursowych, podkreślił wpływ dyrektorów na kształtowanie dobrej szkoły oraz zaakcentował rolę nauczycieli w motywowaniu uczniów do zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań.
Kurator podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za ich zaangażowanie w pracy z młodzieżą. Podczas spotkania zaprezentowane zostały dwie „złote dziesiątki” szkół podstawowych i gimnazjów z największą liczbą laureatów. Dyrektorzy tych szkół otrzymali listy gratulacyjne. Podczas gali laureaci podzielili się z innymi uczestnikami spotkania swoimi wrażeniami na temat przygotowań do konkursów oraz podziękowali nauczycielom za okazaną pomoc oraz rodzicom za wsparcie.


Wakacje za:

 

 

Szkoła w chmurze Microsoft

unia europejska

Nagrody

Uczelnie

  • PG
  • UG
  • WSBG
  • PWSZ
  • EUH-E

Linki